Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų, senelių ir pedagogų socialinių įgūdžių ugdymo(si) projektas „Susitikime pasakose“

Š. m. vasario mėnesį Vilniaus lopšelio-darželio „Šilelis“ mokytoja Rasa Bakšenskaitė-Jankauskė kartu su dviejų, įstaigą lankančių, mergaičių mama Dovile Podvolske, organizavo ir vykdė Respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų, senelių ir pedagogų socialinių įgūdžių ugdymo projektą „Susitikime pasakose“. Projekto pagrindinis tikslas buvo įtraukti ugdytinių tėvus ir kitus šeimos narius į tiesioginį vaikų ugdymą ir stiprinti bendrystę nuotolinio ugdymo(si) metu.

Norime pasidžiaugti, jog projekte dalyvavo 51 pasakų sekėjas iš šešių skirtingų Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaigų. Pasakas vaikams sekė ne tik tėvai, bet ir seneliai, tetos, sesės, patys pedagogai. Džiaugiamės, kad dalyviai išties atsakingai ir išradingai sekė pasakas. Kai kurie iš jų net repetavo pasakos sekimą, kad tik viskas sklandžiai pavyktų.

Visi projekto dalyviai patvirtino, jog pasakų sekimas vaikams buvo smagus iššūkis ir mielai dar kartą sudalyvautų tokiame projekte.

Projekto metu vaikai turėjo galimybę išgirsti įvairiausias pasakas, tiek šiuolaikines (pvz., L. Žutautės „KakėMakė ir Netvarkos nykštukas“, Neringos Tik „Pasakos iš mėnulio“), tiek senąsias, lietuvių liaudies (pvz., „Katinėlis ir gaidelis“, „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“). Dauguma dalyvių rinkosi skaityti tas pasakas, kurios yra mėgstamiausios jo vaiko, anūko, sūnėno ir pan.

Projekto organizatorės – Dovilė ir Rasa, dar kartą taria patį didžiausią AČIŪ dalyviams ir visiems, kurie palaikė pačią projekto idėją.

IKI SUSITIKIMO KITOSE PASAKOSE.

RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ, TĖVŲ, SENELIŲ IR PEDAGOGŲ SOCIALINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMO PROJEKTO „SUSITIKIME PASAKOSE“ NUOSTATAI